Najbližšia akcia
Názov:žiadne akcie až do odvolania
Kde:
Kedy:
Info:Vladimír Ješko - predseda klubu tel: 0903 241 847, Vlado
Dnes je Sobota, 13. Apríl 2024, sviatok má Aleš

Chalupná kronika 2009 – 2010

S rokom 2009 sa na chalupe v Nemčekoch lúčilo spolu dvanásť ľudí, ktorí sa tu striedali v rôznych časoch. Na programe boli vychádzky do okolia a večer víno, spev, diáky z akcií v priebehu roka a rôzne maškrty. Nový rok 2010 privítalo v chlúpke strýčka Peleho desať našich členov a vzácny hosť a sponzor Milan.

Schengentour

Pár dní pred Vianocami – 20. decembra sme sa túlali v mraze zo Slovenska do Rakúska. Presnejšie zo zastávky spred internátu Lafranconi, cez most do Wolfstahlu, ďalej cez Konigswarte do Bergu a potom cez pole okolo cintorína vojakov padlých v roku 1916 a okolo bunkru vybudovaného v tridsiatych rokoch na ochranu Československa do Petržalky.

Cyklotrasa Po stopách železnej opony

Na pozvanie nášho cykloturistického priateľa Petra Šeba sa dvaja členovia nášho klubu – Jozef Oravec a Vladimír Ješko, zúčastnili 9. decembra 2009 v Šoproni na akcii, ktorá si dáva za cieľ vybudovať a spropagovať cyklotrasu naprieč Európou po hraniciach bývalej tzv. „železnej opony“. Cyklotrasa po hraniciach železnej opony sa začína pri Barentsovom mori na hraniciach Ruska s Nórskom a končí pri Čiernom mori na hraniciach Bulharska a Turecka.

Pražská Stovka

Pochod „Pražská stovka“, ktorá sa konala 27-28.11.2009. Trasa sa každoročne mení. Tento rok bol štart v Holoubkove o 22oo v piatok, cieľ v Prahe – Modřanoch, dĺžka 112 km, prevýšenie 3100m. Vrelo doporučujem, je to skutočný bombónik pre fajnšmekrov ako vždy organizačne veľmi dobre zvládnutý.

Orešianske topánkové križovanie

Orešanský Botocross (Orešianske topánkové križovanie) je orientačno - turistický pochod. Koná sa za každého počasia, ale hlavne keď prší, fúka a je hmla ... (podľa definície organizátora, Klubu Trnavských Diaľkoplazov).
Na Botocrosse sa zúčastnili v rámci našej subakcie traja členovia TK Štart (Majka, Musto a ja) a traja hostia (Milena, Ľudko Bahurinský a Vlado Javorský).
Paralelne prebehla aj bicyklovačka Jefa a Pištu B., s ktorými sme boli počas väčšiny pochodu v telefonickom kontakte, vyskytovali sme sa na rovnakých miestach (hoci v rôznych časoch).

Poznávanie v pohorí Chřiby

Po mnohých turistických akciách diaľkoplazeckého typu som sa nechal inšpirovať Pelého záľubou v poznávaní pohorí v blízkom zahraničí a spolu s trnavskými turistami z TK Spartak sme sa vybrali 27. a 28. októbra do rozlohou malého, ale prírodnými a historickými zaujímavosťami veľkého pohoria Chřiby.

Kamenná strecha

Monumentálny Dachstein je síce až druhým najvyšším vrcholom Severných vápencových Álp (2 995 m; Rakúšania ale často uvádzajú – v mapách a aj na stanici lanovky – výšku 3 000 m. Nie je to pravda, ale oni by veľmi, veľmi chceli mať ďalšiu trojtisícovku, majú ich zjavne málo), mnohí o ňom ale vravia, že je vrcholom najkrajším. Predovšetkým pohľad do jeho južnej steny, kde spolu s vrcholmi Torstein a Mitterspitze vytvára jedinečnú kamennú kulisu, patriacu k najúchvatnejším v Alpách. Výstupy na Dachstein sú zo všetkých smerov ťažké, na každej trase nájdeme nejaký ten zaistený úsek. Pri výstupe od severu treba prekonať Gosauský či Halstattský ľadovec, ktorý rozhodne nemožno podceniť. Výstup od juhu je kratší ale aj strmší.  Pre svoju krásu a blízkosť patrí pre našincov k častým horským cieľom. 

Týždeň cyklistického ošiaľu

Vlado Ješko: Osem dní od soboty 18. júla do soboty 25. júla som strávil na Chalet Beaumont v Chamonix na úpätí Mont Blancu. Do Francúzska som prišiel kvôli najstaršej cyklistickej akcii na svete - Tour de France. V snahe povzbudiť pretekárov som zdolal štyri horské úseky v Alpách: Verbier, Col du Petit Saint-Bernard, Col de la Colombier a Col de la Madlen. Aj keď na cyklocomputeri som mal len 110 kilometrov, celkom som na bicykli nastúpal asi 3 500 metrov. Urobil som aj krátke pešie túry - vo Švajčiarsku, okolo osady Zermatt a v Chamonix na ľadovec Mer de Glass. Fotozápisník z akcie vyhotovil môj kolega zo SME a iniciátor celej akcie Jozef Bielik.

Zmoknutý Hohe Wand

Na Hohe Wand sme vyrazili vlastne náhodou – pôvodný plán ísť na Schneeberg nám zhatilo počasie. Je zatiahnuté, meteorológovia predpovedajú dažde. Doma sa nám sedieť nechcelo a tak sme zvolili nižšie pohorie.

Hrebeňom Fischbacherských Álp

Južne od sedla Semmering sa začína dlhý hrebeň, tiahnúci sa mnoho kilometrov juhozápadným smerom. Mnohokrát sme sa naň dívali z Raxu či z Hochschwabu. Miestami holý, pokrytý lúkami, miestami zalesnený hrebeň lákal. Nahodiť batohy na chrbát a tiahnuť nenáročným hrebeňom doďaleka...

Cyklo-Salzburgland

Michal Matyšek so svojimi kamarátmi bol už  dvanásťkrát na akcii „Okolo Tatier“ (dvakrát som bol s ním aj ja), a neviem, či chalani mali z poverčivosti obavy pred trinástou účasťou na tejto akcii, alebo jej už mali plné zuby, ale už niekedy na konci marca prišli s ideou ísť niekam inam. Tak som si spomenul na nádhernú jeseň v Salzburglande, na Majstrovstvá sveta v cyklistike novinárov a na stretnutie s Edym Merckxom spred dvoch rokov.

Tradičný májový Schneeberg

Na Schneebergu som bol trikrát a vždy to bolo v máji. Spočiatku to vyzeralo, že sa mi podarí nahovoriť na tohtoročný májový výstup davy ľudí, ale nakoniec sme ostali len traja Petržalčania – Majka Markošová, Jefo a ja. Aj to len vďaka tomu, že som akciu preložil z prvého na druhého mája.

Veľkonočný Považský Inovec

Veľkonočné sviatky ponúkali štyri dni voľna, aj predpoveď počasia bola dobrá a bol by hriech nevyužiť voľný čas na výlet do prírody. Tradičný organizátor veľkonočných akcií Pele, sa tento rok staral o Svaťu a tak sme nad jarnou výletnou destináciou rozmýšľali sami.

Neziderské jazero

Malé Karpatské bežkovanie

Panoramaloipe1

Panoramaloipe2

Panoramaloipe3

Panoramaloipe4

Panoramaloipe5

Baba-Rača

CikCak2009

 
© 2024 Ukázkové stránky -- Vytvořilo UDT
CNW:Counter