Najbližšia akcia
Názov:žiadne akcie až do odvolania
Kde:
Kedy:
Info:Vladimír Ješko - predseda klubu tel: 0903 241 847, Vlado
Dnes je Sobota, 13. Apríl 2024, sviatok má Aleš

Silvester na Nemčekoch

Ako každý rok, aj na záver roku 2018 sme sa zišli na chalupe na Nemčekoch pri Jedľových Kostoľanoch, aby sme sa rozlúčili so starým rokom a privítali ten nový. Postupne sa nás tu vystriedalo dvanásť, zábava bola dobrá a aj na nejakú tú malú turistiku každý deň ostal čas.

 

Marokom

Na začiatku decembra som sa zúčastnil výpravy do afrického Maroka. Naše pôsobenie tam bolo zamerané predovšetkým na kultúrne pamiatky a starobylé mestá, ale urobili sme si aj výlet do Vysokého Atlasu. Aj po mestách sme denne nachodili 10 - 15 kilometrov, takže myslím že môžem s čistým svedomím akciu označiť za turistickú. Videli sme veľa pekného a zaujímavého a čo to aj zažili, môžete si o tom prečítať v priloženej správe. (Pele)

 

Reichraminge Hintergebirge

Reichraminge Hintergebirge je pomerne nenápadné a málo známe pohorie na severnom okraji Álp pri rieke Enns. Je to pre našincov málo známe a málo navštevované pohorie. Nevyniká vysokými štítmi (najvyšší vrch Grossen Grossenberg má iba 1724 m), ani veľhorskou krajinou, na akú sme v Alpách zvyknutí. Toto pohorie je pokryté prevážne hustými lesmi. Kombinácia lesa, lúk, strmých kopcov plných vápencových skál a hlbokých roklín dáva však tomuto pohoriu zvláštnu krásu a atmosféru. Najmä na jeseň, keď lesy žiaria mnohými farbami. Prevážna časť tohto pohoria je súčasťou národného parku NP Kalkalpen.

 

Dravá Dráva

Rieka Dráva pramení pri Toblachu v Taliansku a na hranici Chorvátska s Maďarskom sa vlieva do Dunaja. Jej krajšiu časť z Toblachu do Mariboru, kde sa rieka prediera pomedzi krásnymi horami, sme prešli po veľmi peknej Drauradweg. Krajina krásna, cyklocesta pekná a dobre zjazdná, počasie prijateľné - bol to veľmi pekne strávený týždeň. Pelé, Svaťa, Majka, Boris, Ivan, Ctibor, Zdeněk, Jana, Katka, Michal a na časť cesty aj Jožo a Peťo.

 

Na veternej hôrke

Toho roku padla voľba pre strávenie našej tradičnej klubovej dovolenky na Levočské vrchy. V týchto horách bol veľmi dlho vojenský výcvikový priestor, ktorý otvorili pomerne nedávno, a tak boli tieto hory pre nás jedným z posledných bielych miest na mape Slovenska, kde ešte nik z nás poriadne nebol. Ubytovanie nám Borko vybavil na poľovníckej chate Vinná stojacej v centre týchto hôr priamo na hrebeni vo výške 1180 metrov. To sľubovalo krásne výhľady, ako aj dobré východisko na túry.

 

Poľské Beskydy II.diel

Rok sa s rokom zišiel a 1.-6.2018 sme opäť šiesti pokračovali v našom putovaní po Glównom Szlaku Beskidu. V piatok po práci sme vycestovali do Oravskej Polhory, kde sme našli skvelé ubytovanie v penzióne Starý dom. V sobotu ráno sme sa nechali vyviesť k Hviezdoslavovej horárni a potom už po svojich k Schronisku PTTK na Hali Krupowej cez Babiu horu a Przelecz Krowiarki. V nedeľu nás úvodný dážď neodradil od presunu do mestečka Rabka Zdrój, kde sme prespali v penzióne Dom Wczasowy Ela. V pondelok mala byť odpočinková túra, no bola rovnako dlhá ako v sobotu, len bola spestrená dvomi chatami, kde sme sa občerstvili a prespali sme na Schronisku PTTK na Turbaczu. V utorok potom prišla najťažšia túra do mestečka Kroscienko nad Dunajcem, kde sme prespali vo Wille Perelka. V stredu nás už čakal len krátky pochod popod Trzy Korony a cez Dunajec do Červeného Kláštora. No a o rok pokračujeme ďalej na východ!

 

Horná Nitra - Veľká Noc 2018

Na veľkonočné voľné dni sme toho roku nasmerovali kroky našej klubovej akcie do hôr na Hornej Nitre. Bývali sme v chate Poniklec na Remate, odkiaľ sme robili výpady do blízkeho či vzdialenejšieho okolia. Počasie nám neprialo mimoriadne – dážď začal v piatok večer a pršalo takmer bez prestania do nedeľného poludnia, sem – tam aj sniežik padal. Niektorí z nás to psychicky nezvládli a poodchádzali v nedeľu ráno domov. Tí, ktorí vydržali, boli odmenení krásnym slnečným počasím v pondelok a peknou túrou na vrch Rokoš. Akcie sme sa zúčastnili v hojnom počte 22 členov a sympatizantov.

 
 
© 2024 Ukázkové stránky -- Vytvořilo UDT
CNW:Counter