Najbližšia akcia
Názov:žiadne akcie až do odvolania
Kde:
Kedy:
Info:Vladimír Ješko - predseda klubu tel: 0903 241 847, Vlado
Dnes je Sobota, 13. Apríl 2024, sviatok má Aleš

Silvester na Nemčekoch

Ako každý rok, aj ten minulý sme zakončili na chalupe na Nemčekoch pri Jedľových Kostoľanoch. Dokopy sa nás tu vystriedalo 16 (naraz nás ale bolo najviac jedenásť ). V prvú noc nám nasnežilo, a tak sme si užívali pravú zimu. Kapustnica sa vydarila, varené víno tiež a zábava bola dobrá, prosto pohoda.

 

Elberadweg

Pre našu tohtoročnú veľkú letnú bicyklovačku padla voľba na rieku Labe. Terén nenáročný, žiadne veľké prevýšenia, zato – ako sa ukázalo – krásna príroda. Na trase mestá ako Meisen, Drážďany, Wittenberg, stojace za návštevu. Pridali sme aj pešiu túru v skalách Saského Švajčiarska. 480 kilometrov dlhú trasu Magdeburg – Mělník sme absolvovali v komornej 5-člennej skupine – Pelé, Svaťa, Boris, Jana a Štefan. Na dva dni nás prišli podporiť Majka s Jožom O., Jožo B. a Péťa Hornych s Péťom Hornychom. Elberadweg nás príjemne prekvapila. Vedeli sme, že to bude bicyklovačka nenáročná, bez veľkého prevýšenia, takmer všade po asfalte. Trasa viedla poväčšine peknou prírodou, lesmi, mestám sa často vyhýbala. A neustále sledovala tok rieky Labe, vzďalovala sa od nej len niekedy. Toto sme zatiaľ zažili iba na Dunajskej ceste Pasov - Bratislava, ktorej bola Elberadweg dosť podobná. Aj množstvom bicyklistov, ktorí po tejto ceste putujú.

 

Klub v Klubine

Tohoročná klubová dovolenka sa uskutočnila v Klubinskej doline na chate Klubina. Zúčastnili sme sa v hojnom počte (dokopy sa nás tam postupne vystriedalo 20), prežili sme krásny týždeň v srdci Kysuckých hôr. Síce sme aj párkrát zmokli, tie slnečné chvíle však prevážili. Viac si prečítajte v správe o tejto akcii.

 

Beskyd Slaski i Žyviecki

V dňoch 9.-14.6.2017 šestica Pelé, Ctibor, Majka, Ivan, Boris a Sido absolvovala trek Čierne pri Čadci - Pietroszonka - Hala Boracza - Hala Miziowa - Markowe Szczawiny - Babia hora - Oravská Polhora. Počasie až na tri hodiny v sobotu, kedy pršalo, bolo slnečné, občas až moc. Spali sme v Skalitom v turistickej ubytovni, na Agrofarme a troch chatách PTTK. Suverénne najlepšia strava bola samozrejme na Agrofarme, ale ani na chatách sme sa nemohli sťažovať. Všetko ubytovanie bolo dávno pred trekom zabezpečené a tak sme bez obáv mohli kráčať každý svojim tempom, vychutnávať si netradičné pohľady na slovenské pohoria od Roháčov po malofatranské Kriváne. Navštívili sme slovensko - česko- poľské Trojmedzie, najvýchodnejší bod ČR, najsevernejší bod SR, Baraniu Góru, Pilsko, Malú Babiu horu, Babiu horu. Kráčali sme slovensko - poľskou hranicou, aj chodníkom Jána Pavla II. Prešli sme cca 123 km s prevýšením 5 334 m. Poľské Beskydy sú nielen krásne, ale aj cenovo veľmi prijateľné v porovnaní s cenami na slovenských chatách. A tie chaty, ich množstvo a vybavenie môžeme len Poliakom úprimne závidieť.

 

Bicyklovanie Wienerwaldom

Nespočetnekrát sme pri našich cestách do Álp prechádzali autom lesnatou krajinou okolo Viedne. Vždy nás napadlo, že by sme tento lesnatý kút Rakúska mohli niekedy preskúmať. Tento zámer sme so Svaťou uskutočnili cez tohoročné slávne májové dni.

 

Český ráj

Aj tohtoročnú Veľkú Noc sme navštívili pieskovcové skalné oblasti v Čechách – tentoray Český ráj. Ak sa chcete o akcii dozvedieť viac, prečítajte si rozprávanie.

 
 
© 2024 Ukázkové stránky -- Vytvořilo UDT
CNW:Counter