Najbližšia akcia
Názov:žiadne akcie až do odvolania
Kde:
Kedy:
Info:Vladimír Ješko - predseda klubu tel: 0903 241 847, Vlado
Dnes je Sobota, 13. Apríl 2024, sviatok má Aleš

Chalupná kronika 2016 – 2017

Tohoročný Silvester na Nemčekoch bol dosť zvláštny a netradičný. Napriek krásnemu počasiu po celý týždeň, aké ešte nebolo nikdy za tých bezmála tridsať chalupných Silvestrov, sme uskutočnili hriešne málo výletov. Prečo tomu bolo tak prečítajte si ďalej.

 

Pilišom

Po mnohých rokoch som sa vybral vyskúšať, ako vyzerá cykloturistika u susedov v pohorí Piliš. Tých rokov je skoro tridsať a moje ciele boli teraz trochu iné, ako za mlada. A aj som oveľa menej vládal.

 

Považím

V rámci aktivít záujmovej skupinky Slovenská nížinná cykloturistika (SLONICA) som sa vybral na výlet dolným Považím z Ratnoviec cez Piešťany do Komárna po nie celkom existujúcej diaľkovej cykloceste 002. Považská cyklocesta sa síce nachádza v Cykloatlase Slovenska z roku 2006, ale ani po desiatich rokoch nie je kompletná nikde inde. Celá moja trasa merala 130 kilometrov a prešiel som ju na hranici síl..

 

Krajinou jazier na bicykli

Tohoročná veľká letná bicyklovačka sa od tých predchádzajúcich trocha líšila. Predovšetkým sme nesledovali rieku, ako tomu bolo vždy doposiaľ, ale trasa spájala jazerá Soľnej komory, medzi ktorými často prekonávala horské sedlá. Celá trasa viedla medzi nádhernými horami, neustále bolo na čo pozerať. Taktiež sa tohoročná bicyklovačka líšila počasím – celú polovinu týždňa intenzívne pršalo. V tomto počasí prešiel skoro celú trasu iba železný muž Boris, ostatní sme bicyklovanie odflákli. Kvôli počasiu sa nám nepodarilo naplniť ani naše predsavzatie okúpať sa v každom jazere; pri teplote 8 stupňov Celzia sa do vody už nechcelo ani tým najotrlejším.

 

Izra

Tohoročnú klubovú dovolenku sme prežili na východe Slovenska pri jazere Izra na juhu Slánskych vrchov. Jazero leží v krásnom prostredí hlboko v lesoch. Na svoje si prišiel každý: všetkých zaujala možnosť turistiky v pre nás doposial nespoznanom kúte Slovenska, podaktorí si užívali pred aj po túrach možnosť kúpania v osviežujúcej vode jazera, iným sa rátala blízkosť bufetu s nevyčerpateľnou zásobou piva a borovičky, a aj hubári si napokon prišli na svoje. Počasie sa vydarilo, ostanú pekné spomienky.

 

Gleinalpe

Pohorie Gleinalpe je ukryté medzi Fischbacherskými Alpami a Nízkymi Taurami. Kopce svojou výškou nepresahujú 2000 metrov a sú hôľnaté, taká alpská Veľká Fatra. Toto pohorie väčšinou uniká pozornosti turistov, rovnako tak dlho unikalo aj tej mojej. To sme napravili minulý víkend, keď sme do týchto holí s krásnymi ďalekými výhľadmi vyrazili v trojici Pelé, Svaťa a Ivan.

 

Cyklonemčeky

Posledný májový víkend sa uskutočnil už 12 - ty ročník tradičných Cyklonemčekov. Zostava komorná, počasie vydarené, trasy pekné, prosto bolo všetko ako má byť. Pelé, Svaťa, Vlado, Milan, Majka, Miro, Bejka, Ctibor.

 

S bicyklom po Chorvátskych ostrovoch, diel druhý

Náš cyklovýlet na Chorvátske ostrovy pred dvomi rokmi v nás zanechal pekné spomienky, nuž sme sa rozhodli v spoznávaní ostrovov na bicykli pokračovať. V tento rok sme si vyhliadli ostrovy Pag, Ugjan a Pašman. Prečítajte si správu o našom putovaní, dozviete sa aj čo - to o týchto ostrovoch. Pelé + Svaťa

 

Skalné mestá Severovýchodných Čiech

Na Veľkú Noc sme toho roku navštívili pieskovcové skalné oblasti v severovýchodných Čechách – Teplické, Adršpašské a Broumovské skalné mestá. Na skok sme odbehli aj do Poľska do Gor stolowych, kde sme si pozreli unikátne skalné bludisko Blendne skaly. Boli sme v hojnom počte 17 turistov, z toho 11 členov klubu. Ak sa chcete o akcii dozvedieť viac, prečítajte si rozprávanie.

 
 
© 2024 Ukázkové stránky -- Vytvořilo UDT
CNW:Counter