Najbližšia akcia
Názov:žiadne akcie až do odvolania
Kde:
Kedy:
Info:Vladimír Ješko - predseda klubu tel: 0903 241 847, Vlado
Dnes je Sobota, 13. Apríl 2024, sviatok má Aleš

Chalupná kronika 2015 – 2016

Vítanie nového roka sme ako každý rok uskutočnili na chalupe na Nemčekoch pri Jedľových Kostoľanoch. Zostava účastníkov sa menila - bolo nás tam striedavo od 4 po 12, dokopy chalúpku toho roku navštívilo 15 štarťákov a priaznivcov. Pozrite si fotky z pekných výletov a prečítajte chalupnú kroniku, nech viete, ako nám dobre bolo.

 

Starí páni na trojtisícovke

Po dva roky kvôli počasiu odložená výprava na Säuleck, plánovaná vždy na koniec augusta, sa nám na tretí rok bezchybne vydarila. V sobotu 29.8. sme zaparkovali v údolí Dösen nad mestečkom Mallnitz a absolvovali výstup na chatu Arthur von Schmid Haus. V nedeľu sme všetci vystúpili na Säuleck a užívali si nádherné výhľady pri ideálnom počasí. V pondelok sme sa traja vydali na protiľahlý hrebeň a znovu sa kochali nezabudnuteľnými pohľadmi. Peťo sa pohyboval v nižších polohách. Čakal nás zostup až na parkovisko k autu a relatívne skorý a pohodový návrat domov. Pelé, Boris R, Peťo, Miro Sk.

 

Na bicykli popri rieke Mur

Rok sa zišiel s rokom a opäť prišla tá chvíľa, keď nakladáme bicykle na autá a vyrážame do susedného Rakúska na ďalšiu z ich skvelých cyklotrás. Tento rok padla voľba na rieku Mur, ktorá pramení vysoko v horách na rozhraní Nízkych a Vysokých Táur, cez Rakúsko tečie pomedzi krásnymi horami, pokračuje do Slovinska a ďalej Chorvátska, aby sa tu na hranici s Maďarskom po 456 kilometroch vliala do rieky Drávy. Tak túto rieku sme po celý týždeň na bicykloch sprevádzali.

 

Kremnické vrchy

Tohoročnú klubovú dovolenku sme prežili v Kremnických vrchoch. Prvý deň sme bývali na chate Hostinec tesne pod hrebeňom, zvyšok týždňa potom na chate v Ihráčskej doline. Vôkoľ krásne kopce, rovno pod oknami milé jazierko. Uskutočnili sme v Kremnických vrchoch zopár pekných výletov.

 

Triebental II

Pre veľký úspech a zároveň turistický neúspech kvôli upršanému počasiu sme sa rozhodli zopakovať vlaňajšiu akciu Treibental v jarnom termíne. Ptredpoveď počasia opäť nebola najlepšia, hrozilo, že sa zopakuje scenár z minulého roka. Našťastie to ale rakúskym meteorologom celkom nevyšlo a tak sme mohli počasie zhodnotiť ako znesiteľné a akciu prehlásiť za úspešnú. Zúčastnení: Majka, Miro, Boris, Ivan, Peter, Bejka, Ondro, Pelé, Valika, Mišo, Veronika, Lenka S. a jej kamoška Betka.

 

Serra Tramuntana

Serra Tramuntana je pohorie rozkladajúce sa nad severným pobrežím ostrova Malorka. Kopce dosahujú výšky do 1400 metrov, ale keďže sa dvíhajú priamo od mora, pôsobia mohutne. Nádherné, skalnaté vápencové hory. V týchto horách sme prežili jeden pekný májový týždeň. Ak chcete vedieť viac, prečítajte si naše rozprávanie.

 

Cyklonemčeky 2015

Tohoročný, v poradí už jedenásty ročník Cyklonemčekov nám napriek nie najlepšej predpovedi počasie prialo, a tak sme na bicykloch odjazdili tri pekné túry v troch rôznych pohoriach – v piatok Tríbeč, v sobotu Pohronský Inovec a v nedeľu Vtáčnik. Pele, Svaťa, Boris, Rasťo, Ivan, Miro, Bejka, Milan a Lukáš. Ak chcete vedieť viac, prečítajte si správu o našom bicyklovaní

 

Malokarpatský CikCak 2015

Treba hneď na začiatku odhodiť falošnú skromnosť a povedať, že 8. ročník pochodu Malokarpatský CikCak sa vydaril po všetkých stránkach. Bola asi prvá teplá a slnečná sobota v tomto roku. Prišlo veľa účastníkov najviac v histórii obnovených ročníkov: na päťdesiatke sme mali 68 ľudí, na štyridsiatke 15 a ďalší z klubu sa popri kontrolách vybrali na kratšie trasy. Podarilo sa nám poskytnúť o niečo bohatšie občerstvenie. Dúfame, že sa všetkým páčilo a že sa zase stretneme o rok na nasledujúcom CikCaku.

 

Pilis, Borsony

Tohoročnú Veľkú Noc sme vyplnili turistikou v blízkych Maďarských horách Borszony a Pilis. Bývali sme v Štúrove v penzióne Alenka, odkiaľ sme vyrážali každý deň do Maďarska na túry. Počasie bolo síce chladné, ale prevažne slnečné, pribudlo nám pár pekných turistických zážitkov.

 

Snehový výstup na Snehový vrch

V poslednú januárovú sobotu sme uskutočnili v zostave Miro Toman, Miro – Sido a Pelé zimný výstup na zasnežený Schneeberg. Pre krátkosť zimného dňa (ale aj pre nedostatok síl) sme nestihli dojsť až na najvyšší vrchol Klosterwapen, o 190 metrov nižší vrchol Waxriegel však bol dostatočne dôstojným zakončením náročnej zimnej túry.

 
 
© 2024 Ukázkové stránky -- Vytvořilo UDT
CNW:Counter