Najbližšia akcia
Názov:žiadne akcie až do odvolania
Kde:
Kedy:
Info:Vladimír Ješko - predseda klubu tel: 0903 241 847, Vlado
Dnes je Sobota, 13. Apríl 2024, sviatok má Aleš

Silvestrovské Nemčeky

Tak ako každý rok, aj toho roku sme privítali príchod Nového roku na chalúpke na Nemčekoch. Zostava bohatá, očasie obstojné, výlety pekné a hlavne dobrá nálada. Môžete si prečítať a pozrieť.

 

Abkhazia 2014

V polovici októbra sa 4 cestovatelia (jediný člen TK Štart - Borko Ottmar) na zaujímavej turisticko cestovateľskej ceste na Kaukaz.

 

Island 2014

Na začiatku júna 2014 sa vybrala turisticko - cestovateľská partia v zložení Borko Ottmar, Ivan Čonka, Ivanov kamarát Martin Petrák, borkov spolucestovateľ Emil Gluch, borkov kolega z práce Vlado Vavro , Peťo Obdržálek a Paľko Šoula do krajiny večného ľadu a ohňa - na exotický Island. Pre niektorých to bola vôbec prvá turisticko cestovateľská akcia v zahraničí a pre poniektorých prvý let lietadlom v živote. Akcia vyšla nad očakávania čo sa týka splneného programu ako a hlavne perfektného jasného počasia pre Island netypického. Kompletne sme prešli v prenajatých autách po známej Ring road (okružnej ceste č.1.) okolo celého ostrova videli sme dymiace sopky, syčiace vulkanické krátery,tektonické zlomy, krásne fjordy, mohutné ľadovcové morény, tulene v ľadovcových fjordoch ako aj známe Islandské vtáčiky papuchálky (paffiny) - proste všetko čo k tejto nádhernej krajine patrí.

 

Verwall

Pohorie Verwall leží na západe Rakúska, na hranici Tirolska a Voralbergu; sedlo Alberg ho oddeľuje od susedných vápencových Lechtalerských Álp. Do týchto hôr sme s kamarátom zavítali na konci septembra, keď konečne prišlo dlho očakávané babie leto. Vystúpili sme na najvyšší vrchol pohoria 3168 metrov vysoký Hoher Riffler a prešli východnú časť pohoria.

 

Upršaný Triebental

Na tri voľné septembrové dni sme mali objednanú chatu v doline Triebental medzi Seckauerskými a Rottemanskými Taurami v Rakúsku. Dolina krásna, pekných kopcov naokolo fúra, len to počasie... Babie leto nie a nie prísť, stále len prší. Napriek takémuto daždivému počasiu sme porobili v oblasti zopár pekných túr.

 

Na bicykli popri rieke Inn

Tohoročnú letnú cykloakciu sme smerovali na Rieku Inn. Prešli sme takmer 600 kilometrov dlhú Inn-radweg, začínajúcu vo Švajčiarsku v sedle Maloja a končiacu v nám už dobre známom Pasove. Zostava bola takmer identická ako na vlaňajšom Ennse – Pelé, Svaťa, Boris, Miro, Majka, Zdeněk, Katka, Michal, Jana a Zuzka, iba Rasťa teraz vystriedal Ivan.

 

Od Mohyly k Mohyle II. etapa

V sobotu 16.7.2014 nás štyroch, ktorí sme absolvovali aj I.etapu, prišli podporiť aspoň na kúsku bývalá kolegyňa Ivana s kamarátkou a Paľo Jančovič, spoluznačiteľ zelenej od Mohyly pri Ivanke na Biely kríž. Prvý deń sme ukončili na Pezinskej Babe, kde sme prespali v chate LK Alpina. V nedeľu sme prešli trasu po červenej až do Sološnickej doliny, s výnimkou úseku Hubalová - sedlo Skalka, kde sme tradične šli cez Oboru Biely kameň. V Sološnici som odovzdal dvom Vierkam a Soni diplomy za absolvovanie celého prechodu.

 

V doline Bystrého potoka

Predposledný júlový týždeň sa uskutočnila naša klubová dovolenka na lesníckej chate v doline Bystrého potoka vo Volovských vrchoch. Prežili sme krásny týždeň v krásnych, kľudných, turistami zabudnutých horách plných hríbov a čučoriedok. Iba to počasie mohlo veru byť krajšie. Ak máte záujem, prečítajte si, čo sme vo Volovských vrchoch zažili.

 

Inovcom na bicykli

V Júni začalo po internete kolovať video propagujúce prejazd Považským inovcom na horskom bicykli. Tak sme sa to rozhodli v sobotu 21.6. vyskúšať na vlastné pneumatiky.

 

Prechod Radstadtských Táur

V dňoch 20. - 22. júna sme uskutočnili prechod pohorím Radstadter Tauern, čo je najzápadnejšia časť Nízkych Táur. Počasie spočiatku bolo daždivé, no na druhý deň sa vyčasilo a my sme prežili dva krásne dni v krásnych horách. Zdolali sme najvyšší vrchol pohoria Weiseck 2711 m. Pelé + Ivan. Ak máte záujem, prečítajte si rozprávanie o našom putovaní.

 

Cyklonemčeky 2014

Jubilejný desiaty ročník Cyklonemčekov prebehol veľmi dobre, napriek Aladinovmu strašeniu daždivým počasím. Zostava bola komorná – Pelé, Svaťa, Boris, Vlado, Majka, Karol a Milan, trasy pekné.

 

S bicyklom po Chorvátskych ostrovoch

Dovolenku v Chorvátsku sme pojali netradične. Veď ktože by jazdil do Chorvátska začiatkom mája! Namiesto kúpania (ale bolo aj to) sme spoznávali ostrovy na bicykli. Navštívili sme dokopy štyri ostrovy - Krk, Cres, Lošinj a Rab. Na každom ostrove sme čo - to prešli na bicykli, na každom sme vystúpili na nejaký kopec, aj keď nie vždy ten najvyšší. Prečítajte si rozprávanie o našom putovaní po Chorvátskych ostrovoch.

 

Opavsko, Krnovsko a Bruntálsko, na bicykli aj pešo

Tohoročné Veľkonočné turistické podnikanie sme nasmerovali na Severnú Moravu do predhoria Nízkeho Jeseníku. Akcie sme sa zúčastnili v hojnom počte 14 turistov a bicyklistov. Na bicykli sa vozili najmä Pelé, Svaťa, Ivan, Milan, Milan, Zdeněk, Katka, Lenka a trošku aj Miro – Sido a Vlado. Pešo chodili Ctibor, Bejka, Ondro, Vlado a Renátka

 

Lyžiarsky Ďumbier

Týždeň 16.2.-21.2. sme trávili na Lyžiarskom kurze na Kosodrevine pod Chopkom. Vo štvrtok ráno pre poruchu nepremávala kabínka Kosodrevina-Chopok, pričom ani vlekári nevedeli odhadnúť, kedy by ju mohli sprevádzkovať. Po zhotnotení stavu zjazdovky Srdiečko-Kosodrevina (ľad) sme sa rozhodli odložiť lyže a vybrať sa na výlet na Štefáničku a Ďumbier.

 

Trigonála 2014

Tento rok sa na našej tradičnej klubovej akcii „Trigonála“, ktorá sa uskutočnila v sobotu 25.januára 2014 zúčastnilo spolu 31 účastníkov, čo počtom patrí k tým silnejším ročníkom. 26 pochodníkov absolvovalo 40 km trasu so štartom pod hlavnou stanicou a 5 pochodníci začínali 30 km trasu z Petržalky – Kopčian.

 
 
© 2024 Ukázkové stránky -- Vytvořilo UDT
CNW:Counter