Najbližšia akcia
Názov:žiadne akcie až do odvolania
Kde:
Kedy:
Info:Vladimír Ješko - predseda klubu tel: 0903 241 847, Vlado
Dnes je Sobota, 13. Apríl 2024, sviatok má Aleš

Chalupná kronika 2013 – 2014

Na tohoročné silvestrovanie vymyslel Pelé trošku netradičný termín. Vzhľadom na skladbu sviatkov sa ukázalo výhodné akciu začať Silvestrom, potom sa dalo na dva dni dovolenky byť na chalupe až do Troch kráľov, teda celý týždeň. Ťažko povedať, či to bolo šťastné rozhodnutie. Niekomu to vyhovovalo veľmi, iným menej či málo, ale nikdy sa všetkým zavďačiť nedá.

 

Zahmlené Alpy

Tohoročný jesenný predĺžený víkend vzápadnej časti Fischbacherských Álp sme mali stabilné počasie. Tri dni v kuse hmla, iba v sobotu malá výnimka – nepršalo. Človek ale nesmie byť veľmi náročný, aj zahmlené hory majú svoje osobité čaro.

 

V kamennej púšti Totes Gebirge

V pekný augustový víkend sme podnikli túru v južnej časti pohoria Totes Gebirge v Rakúsku, kde sme vystúpili na vrchol Groses Tragl (2179 m) a Lavinenstein (1965 m) a obdivovali neuveriteľnú krasovú krajinu tohto pohoria.

 

Ennsradweg

Tento rok naša klubová cykloakcia sledovala rieku Enns v Rakúsku, od prameňa v Schladminských Taurách až po jej sútok s Dunajom pri meste Enns. Prežili sme päť krásnych, slnečných dní na bicykli medzi horami.

 

Poľana

Ako základňu pre tohoročnú klubovú dovolenku pre nás Borko vybavil lesnícku chatu na Troch vodách pri Osrblí, odkiaľ sme mohli dôkladne pochodiť a preskúmať hory a lesy v oblasti Poľany.

 

Zirbitz Kogel

Seetaler Alpen sú najvyšším pohorím mohutného horského celku Lavanttaler Alpen, ktorý sa tiahne na juhu Rakúska v Korutánsku. Najvyšším kopcom pohoria je 2396 metrov vysoký Zirbitz Kogel, na ktorom som plánoval prespať. Prečítajte si rozprávanie o mojom putovaní týmito krásnymi, priateľskými horami.

 

Splav Petržalských ramien

Dobrá správa pre tých, ktorým sa nechce za prírodou cestovať ďaleko do Álp, či iných vzdialených kútov sveta. Stačí ostať v Bratislave, dokonca v Petržalke a môžete tu objaviť krásne zákutia o ktorých väčšina Bratislavčanov nemá ani potuchy, poučiť sa o vývoji tohto územia a jeho histórii. Nájdete tu územie s krásnou prírodou lužného lesa, s unikátnou flórou a stretnete sa s bobrom, vodným vtáctvom, čiernou, jeleňou a srnčou zverou. A to všetko zvládnete za jedno jediné popoludnie.

 

Cyklonemčeky 2013

Tohoročný, deviaty roční k Cyklonemčekov prebehol v komornej zostave (Pelé, Svaťa, Boris, Mirot, Milan a nebicyklujúca Bejka), napriek tomu, ako aj napriek zlej predpovedi počasia, ktorá sa napokon nevyplnila, bol veľmi vydarený. Môžete si prečítať rozprávanie kade sme jazdili a čo sme zažili.

 

Na bicykli v kraji, kde sa Lictensteini vyšantili

Tohtoročnú bicyklovú sezónu sme zahájili v hojnom počte (12 bicyklistov) cyklookruhom okolo moravských obcí Lednice a Valtice. Lednický zámok v predminulom storočí obývali Lichtenšteini, ktorí v priľahlých lužných lesoch postavili množstvo zaujímavých poľovníckych zámočkov a iných stavieb, ktorými dotvárali okolitú krajinu k obrazu svojmu. Cieľom nášho výletu bolo navštíviť pokiaľ možno všetky tieto objekty. Prečítajte si rozprávanie o našom cykloputovaní.

 

Montes Osztroski

Tohtoročnú Veľkú noc sme strávili v málo navštevovanom pohorí Ostrôžky na juhu stredného Slovenska. Pôvodne to mala byť jarná akcia, nečakaný príchod zimy nám trocha skomplikoval plány. V hlbokom snehu, ktorý na Veľkonočný piatok napadol, bol pohyb v kopcoch dosť obtiažny. Susedné pohorie Javorie, ktoré bolo pôvodne tiež na programe, sme navštívili len okrajovo, na Pustom Hrade pri Zvolene. Pozrite si fotky z nášho zimného plahočenia a prečítajte si čo- to o našich zážitkoch.

 

Na skok v južnom Turecku

Posledný februárový týždeň sme sa so Svaťou zúčastnili poznávacieho zájazdu do tureckej Antálye. Nebola to turistická akcia v pravom slova zmysle, ale nebol by to turista zo Štartu, aby, keď už sa nachádza blízko zaujímavých hôr, aspoň máličko do nich nenakukol. Nuž, komu nevadí, že táto akcia nemala príliš veľkú športovú hodnotu, prečítajte si naše rozprávanie a pozrite si fotky čo–to málo zachytávajúce z krásy tureckého pohoria Taurus

 
 
© 2024 Ukázkové stránky -- Vytvořilo UDT
CNW:Counter