Najbližšia akcia
Názov:žiadne akcie až do odvolania
Kde:
Kedy:
Info:Vladimír Ješko - predseda klubu tel: 0903 241 847, Vlado
Dnes je Sobota, 13. Apríl 2024, sviatok má Aleš

Chalupná kronika 2012 – 2013

Nový rok sme privítali, tak ako každý rok, na chalupe na Nemčekoch. Vo vykúrenej chalúpke bolo dobre, počasie nám prialo a tak sme celé dni trávili na túrach. Rozprávanie o tom, čo všetko sa nám prihodilo, si môžete prečítať v priloženej správe.

 

Až na dno svojej duše

Vo štvrtok 8. novembra navštívil Slovensko Reinhold Messner. Mne, Borisovi a jeho priateľke Monike sa podarilo získať desať minút, v ktorých sme túto žijúcu horolezeckú legendu mali len pre seba. Bol to nevšedný zážitok.

 

Hrebeň Alpi di Ledro

V severnom Taliansku leží medzi horami veľké a známe jazero Lago di Garda. Severozápadne od neho sa nachádza oveľa menšie a menej známe jazero Lago di Ledro, nad ktorým sa vypínajú hory Alpi di Ledro, najvyššie v Gardskej oblasti. Nuž a na hrebeni týchto hôr sme sa rozhodli s Jindrom prežiť niekoľko dní tohoročného neskorého babieho leta. O našom prechode hrebesi môžete prečítať v priloženej správe.

 

Česká Kanada 2012

Po ročnej odmlke, čo sa odznakov týka sa frakcia plničov oblastných odznakov v oklieštenej zostave Boris O. a Paľko Š. vybrala bádať krásy nádhernej a trochu zabudnutej Českej Kanady na juhu Čiech. Na pláne bolo za 4 dni kompletne splniť oblastný turistický odznak Jindřichohradecko.

 

Najvyššia hora a tri burgy Burgenlandu

Minulú nedeľu sme vyrazili s bicyklami do Blízkeho Burgenlandu, do pohoria Gunser Gebirge. Nie sú to Alpy, je to také milé, idylické pohorie, miestami ako trocha vyššie Malé Karpaty, inde celkom ako Českomoravská vrchovina. Naša trasa spojila najvyšší vrchol pohoria a tri stredoveké hrady. Viac si môžete prečítať v správe.

 

Víkend v Špitále

Pohľad účastníkov hlavných turistických skupín na piatkovú a sobotňajšiu túru v pohorí Haller Mauern. Viac v správe.

 

Predĺžený víkend v Haller Mauern

Posledný septembrový predĺžený víkend posobila početná skupina nášho klubu v Rakúskom pohorí Haler Mauern. Bývali sme v útulnej chate nad mestečkom Spital am Pyrn, ktorú sme obývali spoločne s členmi turistického klubu HP. Počas troch dní v tomto pohorí sme vystúpili na najvyšší vrchol pohoria Groser Pyhrgas a o niečo nižší, ale rovnako majestátny Bosruck. Viac si môžete prečítať v priloženej správe.

 

Na hrebeni Seckauerských Táur

V septembrový víkend sme urobili v tomto roku druhý pokus o prechod hrebeňa Seckauerských Táur. Celú hrebeňovku sme neprešli ani tentoraz - zastavil nás sneh, ktorý tu v hojnom množstve napadol. I tak sme ale strávili v týchto horách dva pekné a na zážitky bohaté dni.

 

Donau Radler Weg

V dňoch 4. až 12. augusta 2012 skupina ôsmich členov TK Štart a troch priateľov z Moravy prešla na bicykloch Dunajskú cyklocestu z Donaueschingenu, kde sa rieka Dunaj začína, celým Nemeckom do Pasova. Za deväť dní prešli popri Dunaji na bicykli 595 kilometrov krásnou krajinou, cestou navštívili mnoho pekných miest. Prečítajte si rozprávanie o ich ceste.

 

Murán

Murán znamenal v starej slovencine mociar. Nakolko sa v minulosti na západ od Revúcej rozkladali mociare, obec, ktorá tu vznikla dostala názov Murán, z coho neskôr vznikol Murán. Nuž a nedaleko tejto obce, v národnom parku Muránska planina, v srdci prírody na polovníckej chate Havranné, sa uskutocnila naša tohorocná klubová turistická dovolenka.

 

Daždivé Alpy

Do odlahlých, bohom zabudnutých a ludoprázdnych hôr Seckauer Tauern sme vyrazili v zostave Pelé, Miros, Mirot, Marienka a jej syn Mišo. Na trojdenný prechod hrebenom týchto hôr sme vyrážali plní optimizmu – predpoved pocasia síce neslubovala žiadny gýc, ale nejakú tú obcasnú prehánku predsa znesieme.

 

Nemčeky na bicykli

Tohoročný, v poradí už ôsmy ročník Cyklonemčekov (25. – 27. mája) bol veľmi vydarený. Pekné počasie, pekné trasy, dobrá partia. V sobotu sme smerovali naše bicykle do pohoria Tríbeč, v nedeľu smerujeme na opačnú stranu, do pohoria Pohronský Inovec.

 

Malokarpatský CikCak

Piatok Trinásteho spokojne prešiel a tak som v sobotu na štarte malého jubilea CikCaku v očakávaní, koľko nám toho naprší. Už pred siedmou vidím, že prší na účastnícky rekord, čaká ma okolo desať turistov, štartujem ich a zdola z Rače sa valia ďalší, dvadsať, štyridsať - toľko štartovných lístkov ani nemám - päťdesiatdeväť päťdesiatkárov. Vybiehajú a vychádzajú do terénu. V Jure štartujú deviati na kratšiu trasu, trochu poprší, ale len aby sa nepovedalo. Inak ideálne počasie na chôdzu. V Limbachu je občerstvovacia stanica Pele a potom už cez 3KK do cieľa na Bielom kríži. Tak sa nám CikCak celkom fajn vydaril. Prišiel rekordný počet účastníkov, a poväčšine úspešne dorazili do cieľa. Výrazne sme omladli, nielen na duchu, ale aj vekovým priemerom. Bolo nám dobre a nech nám to takto fajn alebo aj lepšie vyjde aj o rok na šiestom ročníku.

Malokarpatský Cik-Cak - zoznam účastníkov

 

Slovenský kras

Štvordňový veľkonočný výlet za krásami národného parku Slovenský kras absolvovalo (doslova) zopár Štarťákov a ďalších desať spriaznených turistov. Nocľah nám poskytla turistická ubytovňa v Gemerskej Hôrke, socialistická unimobunková budova, ktorú nám doporučil Pelé. Ale pani správkyňa bola veľmi milá a ústretová a ubytovňa bola čistá, takže nám počas pobytu nič nechýbalo.

 

České Středohoří

Naša Veľkonočná akcia tento rok smerovala do síce vzdialeného, ale veľmi zaujímavého pohoria České Středohoří. Nebola to prvá naša návšteva tohoto sopečného pohoria, mnohé turistické zaujímavosti a kopce vrátane najvyššej hory pohoria Milešovky sme už mali pochodené; tento rok som naše pôsobenie smeroval na okrajové časti pohoria, ktoré však nie sú o nič menej zaujímavé..

 

Hrebeňovka Fischbacherských Álp v zime

Na nedeľu predpovedajú Rakúšania pekné počasie, rozhodujem sa vyraziť na dlho plánovaný prechod hrebeňom Fischbacheralpen na bežkách. Je to už tretí pokus, dva predošlé boli úspešné len čiastočne – predvlani nám chýbalo druhé auto, ktoré je na tento podnik potrebné, vlani bol na hrebeni úplne odfúkaný sneh.

 

Zimný zraz v Levoči

A zase na zraze. Tento rok v Levoči. Bolo nás sedem. Päť triednych a dvaja beztriedni. Snehu trochu pomenej ale zato zimy poviac. Podarili sa štyri výlety 10, 28, 25 a 15km. Užili sme si výhľadov do zásoby na dlhý čas dopredu. O rok sa zrazíme s Oščadnicou.

 
 
© 2024 Ukázkové stránky -- Vytvořilo UDT
CNW:Counter